Přehled alergenů ke stažení zde.

Jídelní lístek

Datum konání: 21. 5. 2018 - 25. 5. 2018

Jídelní lístek

Den Přesnídávka Oběd Svačina
Pondělí chia kostka, pomaz máslo s pórkem, zelenina, mléko polévka zeleninová s bulgurem ovocná přesnídávka, piškoty, čaj
Párek, čočka na kyselo, chléb, steril okurka, čaj
Úterý dýňový chléb, tuňáková pomazánka, čaj polévka kapustová s bramborem raženka (půlka), máslo, paprika, čaj
Plundra s tvarohovou náplní, kakao, ovoce
Středa chléb, tvarohová pomazánka s kapií, mléko polévka hrachová s houskou cereální rohlík (půlka), hermelínová pomaz, kedlubna, čaj
Sekaná pečeně, bramborová kaše, zeleninová ozdoba, čaj
Čtvrtek loupáček, mléko s Nesquikem polévka česneková s bramborem chléb, máslo, plátkový sýr, cherry rajče, čaj
Pečené kuřecí stehno, rýže, okurkový salát, čaj
Pátek chléb, máslo, vařené vejce, okurka, bílá káva polévka špenátová s kapáním dezert Monte, půlka rohlíku, čaj
Hovězí maso na slanině, těstoviny, čaj, ovoce

Jídlo je určeno k přímé spotřebě. Změna jídelníčku vyhrazena. Iva Srovnalová
Alergeny: Po: 1,7/1,7,9/1,7 Čtvrtek: 1,7/1,9,7,3/1,7 provozní ŠJ MŠ
  Úterý:1,7,4/1,9,3,7/1,7 Pátek: 1,7,3/1,9,7,3/1,7 sjmssenice@seznam.cz
  Středa: 1,7/1,9,7,3/1,7

Dětem se podává v průběhu dne krájené ovoce.

OZNÁMENÍ

Z důvodu častých dotazů oznamujeme, že Čarovný les pro širokou veřejnost se letos nekoná.

Příští rok se zase k této oblíbené tradiční akci vrátíme.

Pro děti z mateřské školy a jejich sourozence, případně děti z Aktiváčků letos připravujeme POHÁDKOVÝ PODVEČER.

Akce se bude konat v pátek 1.června od 17.00 hod. (oslavíme Den dětí)v zahradách mateřské školy a okolí. Děti si také projdou pohádkovými stanovišti, budou plnit různé úkoly. Proběhne posezení s dětskými písničkami a opékání.

Pro děti MŠ zdarma, pro sourozence a děti z Aktiváčků 30,-Kč (na pokrytí alespoň části odměn).

Sbírka pro nemocné děti-Fond Sidus

Byly prodány všechny publikace v ceně 1500,-Kč.Děkujeme všem, kteří přispěli na nemocné děti, kolektiv MŠ.

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem ochotným rodičům za perfektní úpravu školních zahrad o okolí mateřské školy. Kolektiv zaměstnanců

Vydávání ovoce a zeleniny

Datum konání: 13. 3. 2017

Upozorňujeme rodiče strávníků MŠ Senice na Hané, že ovoce pro děti se již nemůže vydávat domů, ale je připravováno loupáním a krájením pro přímou spotřebu dětí ve školce (většinou v dopoledním čase mezi přesnídávkou a obědem). Dále se bude v jídelníčku  vyskytovat více bezmasých jídel, kdy maso pak nahradí například zelenina, luštěnina, vařené vejce atd. a to v rámci plnění doporučených dávek spotřebního koše.

Iva Srovnalová, provozní ŠJ

UPOZORNĚNÍ NA ZVÝŠENÍ CEN STRAVNÉHO od 1.11. 2016

UPOZORNĚNÍ NA ZVÝŠENÍ CEN STRAVNÉHO od 1. 11. 2016

Vzhledem k soustavnému zdražování potravin a současně potřebě plnit předepsané dávky spotřebního koše (viz níže) je nezbytné navýšit ceny stravného (o 2,- Kč na den) takto:

Děti 3 - 6 let                        Kategorie 7 -10 let

PŘ                7,- Kč              PŘ                7,- Kč
OB              17,- Kč              OB             21,- Kč
SV                 7,- Kč              SV               7,- Kč
Celkem      31,- Kč              Celkem       35,- Kč

Záloha: 650,- Kč 730,- Kč
ZŠ kategorie 7 – 10 let: oběd: 21 Kč Záloha: 440,- Kč
ZŠ kategorie 11 – 14 let: oběd 24,- Kč Záloha: 500,- Kč

Cizí strávníci: 52 Kč
Žádám o navýšení záloh pro platby stravného, nejlépe již od listopadu 2016.

Cena stravného je stanovena finančními limity na nákup potravin dle vyhlášky č.107/2005 Sb., o školním
stravování. Ve vyhlášce se dále stanovuje sledování spotřebního koše, tzn jaké výživové požadavky mají
splňovat jídla podávaná ve školní jídelně. Legislativně jsou stanoveny určité skupiny potravin (mléko, maso, luštěniny, ovoce, zelenina atd.) a jejich doporučená spotřeba na žáka a den.

Děkuji, Iva Srovnalová, provozní ŠJ MŠ Senice na Hané.
Email: sjmssenice@seznam.cz, tel.:585 947 304

Zdražení oběda.ods