Přehled alergenů ke stažení zde.

Jídelní lístek 24. - 27.9.2018

Datum konání: 24. 9. 2018

Den Přesnídávka Oběd Svačina
Pondělí žitný chléb, pomazánka z jemné paštiky, zelenina, čaj polévka zel. se sýrovým kapáním čokoládové cereální kuličky, mléko
Vařené vejce, čočka na kyselo, chléb, steril. okurka, čaj, ovoce
Úterý chléb, pomazánka ze strouhaného sýra, kedlubna, bílá káva polévka krupicová s vejcem ovocný jogurt, piškoty, čaj
Sekaná pečeně, bramborová kaše, mrkvový salát s jablky, čaj
Středa chléb slunečnicový, pomazánka z makrely, okurka, čaj polévka bramborová rohlík (půlka), máslo, mléko s Nesquikem
Kuřecí steak na zelenině s rozmarýnem, těstoviny, čaj, ovoce
Čtvrtek croissant, kakao polévka hrstková s pohankou bochník, tvarohová pomazánka s kapií, cherry rajče, čaj
Hovězí maso na slanině, rýže, okurkový salát, čaj
Státní svátek
Dětem se podává krájené ovoce v průběhu dne.

Jídlo je určeno k přímé spotřebě. Změna jídelníčku vyhrazena.
Iva Srovnalová
Alergeny: Po: 1,7/1,7,9,3/1,7,11,6 Čtvrtek:1,7/1,7,9/1,7 provozní ŠJ MŠ
  Úterý:1,7/1,9,7,3/1,7 Pátek: sjmssenice@seznam.cz
  Středa: 1,7,4/1,9,3/1,7

Jídelní lístek 17. – 21. 9. 2018

Datum konání: 17. 9. 2018

Den Přesnídávka Oběd Svačina
Pondělí chléb, máslo, strouhaný sýr, zelenina, mléko polévka rýžová s vejcem rohlík (půlka), pomaz. máslo s rajčaty a bazalkou, čaj
Kuřecí maso na kari, těstoviny, čaj, ovoce
Úterý brioška se skořicí, mléko s Nesquikem polévka čočková bochník, vaječná pomazánka, paprika, čaj
Smažená štika, bramborová kaše, okurkový salát s rajčaty, čaj
Středa pletýnka, sýrová pomazánka s nivou, cherry rajče, mléko polévka zeleninová s kuskusem tvarohový dezert, piškoty, čaj
Dušená kapusta s vepřovým masem, chléb, čaj, ovoce
Čtvrtek chléb, tvarohová pomazánka s pažitkou, bílá káva polévka pohanková s bramborem slezký chléb, máslo,  kedlubna, čaj
Svíčková na smetaně, houskový knedlík, čaj
Pátek finský chléb, sardinková pomaz., okurka, čaj polévka ragú  dalamánek (půlka), ředkvičková pomaz., kakao, čaj
Jablková žemlovka, čaj
Dětem se podává krájené ovoce v průběhu dne.
Jídlo je určeno k přímé spotřebě. Změna jídelníčku vyhrazena. Iva Srovnalová
Alergeny: Po: 1,7/1,7,9,3/1,7,11,6 Čtvrtek:1,7/1,7,9,3/1,7 provozní ŠJ MŠ
  Úterý:1,7/1,9,7,3,4/1,7,3 Pátek: 1,7,4/1,7,9,3/1,7,3 sjmssenice@seznam.cz
  Středa: 1,7/1,9,7,3/1,7

Vyšetření zraku u dětí

Vážení rodiče,

ve Vaší mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost ochránit své dítě před vznikem pozdějších komplikací.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

✓ Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. Čím dříve je u dětí oční vada zjištěna a včas korigována, tím vyšší je pravděpodobnost jejího úspěšného vyléčení.

Velký podíl na vzniku dioptrických očních vad včetně šilhání a tupozrakosti má rovněž dědičnost. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

Jedním z důsledků nezjištěné a neléčené vady zraku u dětí je riziko vzniku úrazu. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Informace o termínu vyšetření Vám sdělí pracovníci mateřské školy.

Jménem celého realizačního týmu projektu Vás srdečně zdraví

Ing. Andrea Žejdlová, Ph.D.
manažer projektu

Prima Vizus, o.p.s.
nestátní zdravotnické zařízení
www.primavizus.cz

MÁTE-LI ZÁJEM O TOTO VYŠETŘENÍ,NAHLASTE UČITELKÁM VE TŘÍDÁCH,CENA 150,-Kč

Termín vyšetření sdělíme později.