Drobečková navigace

Úvod > O Mateřské škole > Aktuality a jidelníček > Uzavření Mateřské školy o letních prázdninách

Uzavření Mateřské školy o letních prázdnináchVÁŽENÍ RODIČE

Od 1. července 2022 proběhne v mateřské škole celková rekonstrukce elektroinstalace a plynových kotelen. Tento týden jsme obdrželi dotaci na tuto velmi náročnou rekonstrukci. Tuto rekonstrukci je nutno provést pouze v době letních prázdnin. Za těchto podmínek nelze předškolní vzdělávání provádět v naší mateřské škole.

Velice nás mrzí, ale nelze jinak ( po projednání se zřizovatelem), než naši mateřskou školu uzavřít po celé období letních prázdnin a to od 1.7. do 31.8.2022.

Z tohoto důvodu se ruší úplata za předškolní vzdělávání od 1.7 do 31.8. 2022

Děkujeme za pochopení

 

Vyhláška č.14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání

§ 3

Přerušení nebo omezení provozu mateřské školy

(2) Provoz mateřské školy lze ze závažných důvodů a po projednání se zřizovatelem omezit nebo přerušit i v jiném období než stanoveném v odstavci 1. Za závažné důvody se považují organizační či technické příčiny, které znemožňují řádné poskytování předškolního vzdělávání. Informaci o omezení nebo přerušení provozu zveřejní ředitel mateřské školy na přístupném místě ve škole neprodleně poté, co o omezení nebo přerušení provozu rozhodne.

Zároveň informuje o možnostech a podmínkách zajištění péče o děti podle zvláštního právního předpisu2a) v době omezení nebo přerušení provozu.

Vysvětlivky: jedná se o případné umístění v okolních mateřských školách po domluvě a za podmínek, zda budou mít volná místa.

V Senici na Hané 16.6.2022, Gruntová Jana, ředitelka